Wymagania techniczne modeli:

Kategorie wiekowe dla dzieci: do udziału w tych kategoriach dopuszcza się wyłącznie!!! modele przekazane wcześniej, jako zestawy do montażu, przez organizatorów. Do udziału w zawodach dopuszcza się również modele, które były dostarczone przez organizatorów w ubiegłym roku tzn. "Iskierki". Sklejone modele będą udostępnione przez organizatorów przed rozpoczęciem zawodów.

 • Modele do zawodów w kategoriach dla dzieci • Kategoria "Open": dowolny!!! model spełniający następujące wymagania (wg. przepisów klasy F1N): model halowy szybowca wypuszczany z ręki to model puszczany w pomieszczeniu zamkniętym, bez napędu, w którym siła nośna jest wytwarzana przez siły aerodynamiczne działające na płaty nośne nieruchome względem modelu w locie (tj. powierzchnie, które nie wykonują ruchu obrotowego takiego jak w śmigłowcu, ani ruchu wahadłowego takiego jak w skrzydłowcu).


  Gotowe modele, w ilości około 100 sztuk, będą udostępnione za darmo dla uczestników zawodów podczas rejestracji
  w dniu przeprowadzenia zawodów. Dotyczy kategorii wiekowych dla dzieci!!!
  Rejestracja zawodników będzie przeprowadzana od godziny 9.00.
  O otrzymaniu modelu decyduje kolejnośść zgłoszenia. Do godziny 10.00 będzie można przeprowadzić regulacje modeli i trening na hali PB.

  Organizatorzy nie zapewniają modeli do kategorii "OPEN".